Warsaw

"Siostrzeństwo - Ciało. Godność. Wspólnota"

pin Wozownia Plac Trzech Krzyży 16, 00-499 Warsaw, Poland

Sisters of Europe to międzynarodowy projekt, który ma inspirować i łączyć kobiety z całej Europy dając im poczucie wspólnoty. 

16 czerwca odbyła się edycja Sisters of Europe Polska w warszawskim klubie Wozownia Bar. Dotyczyła przede wszystkim SIOSTRZEŃSTWA, jako pierwotnej więzi, bez której niemożliwy jest nie tylko feminizm, ale również pełne samoakceptacji życie kobiet.

Organizatorki postanowiły otworzyć dyskusję na temat budowania kobiecych więzi kierując się między innymi wynikami badań na temat Polek, z których wynika, że 42 proc. z kobiet w Polsce ma wrażenie, że inne kobiety czują satysfakcję z ich porażek, a w grupie najmłodszej: 18-24 lata aż 58 proc. ma takie wrażenie.

W zamierzeniu wydarzenie skierowane było do kobiet o różnych poglądach, które łączy tęsknota za poczuciem wspólnoty z innymi kobietami i ciekawość siostrzeństwa.

Na wszystkich gości (panów też ;)) czekało specjalnie przygotowane przez Wozownia Bar menu siostrzańskie, z kolei Nanny Bell zadbało w ciągu dnia o dzieci, by w wydarzeniu mogły wziąć udział też mamy.

12.00 ● POWITANIE I PRZEDSTAWIENIE PROGRAMU SPOTKANIA

12.15 ● PANEL ● SIOSTRZEŃSTWO ● WSPÓLNOTA:
Prowadzenie: Aga Kozak & Natalia Sosin Krosnowska

Prelegentki:
Sylwia Chutnik
Jolanta Barbara Jackiewicz
Beata Siemaszko
Gabriela Kurcińska
Agnieszka Muniak

Siostrzeństwo w działaniu. Jak działać na rzecz innych kobiet? Rozmawiałyśmy o tym z Sylwią Chutnik, założycielkami Rady Kobiet w Rybniku i współwłaścicielkami kobiecej firmy kosmetycznej Hagi. Poznając przykłady z ich życia starałyśmy się przybliżyć temat wspólnoty i opowiedzieć co robić, by dobre chęci przekuć w działanie.

14.00 ● miniPANEL
Kobiety bez diety


14.30 ● PANEL ● SIOSTRZEŃSTWO ● GODNOŚĆ –
Prowadzeine: Marta Majchrzak & Aga Kozak

Prelegentki:
Aleksandra Nowak
Paulina Klepacz
Jarmiła Rybicka
Anna Szapert
Paulina Czapska
Zofia Krawiec
Betty Q

Stop ocenianiu i slutshamingowi. Dlaczego tak często oceniamy się wzajemnie? Czemu seksualne (i nie tylko) wybory kobiet równie często co mężczyźni piętnują kobiety? Rozmawiałyśmy o tym z Zofią Krawiec, Jarmiłą Rybicką z Kuchni Konfliktu oraz Anną Szapert i Pauliną Czapską z Future Simple. Dziewczyny opowiedziały o swoich doświadczeniach i historii akcji antyslutshamingowej. Wspólnie zastanawiałyśmy się, co możemy zrobić, aby budować siostrzaną więź i wspierać się mimo dzielących nas różnic.

16.15 ● PANEL ● SIOSTRZEŃSTWO W MEDIACH
Moderacja: Aga Kozak

ofeminin
Uroda Życia miesięcznik
wysokieobcasy
Vogue Polska
Zwykłe Życie
Ładnebebe

17.45 ● PANEL ● SIOSTRZEŃSTWO ● CIAŁO
Prowdzenia: Natalia Sosin Krosnowska & Aga Kozak

Prelegentki:
Anastazja Bernad
Kasia Hajduga
Samia Grabowska
Marta Sikorska

19.30 ● RYTUAŁ ZAMKNIĘCIA ●
Tanna Jakubowicz-Mount

20.00 ● SISTERS PARTY ●
Zagrają specjalnie na ten dzień zreaktywowane
MÉNAGE À TROIS i

ORGANIZATORKI Sisters of Europe Polska:

Trzy kobiety z różnych światów, którym bliska jest idea siostrzeństwa i budowania wspólnoty kobiecej bez krytyki, oceny, rywalizacji. 

Marta Majchrzak – badaczka i współwłaścicielka OH LALA, Marianna Grzywaczewska – właścicielka Cloudmine i organizatorka targów Bakalie, Natalia Sosin Krosnowska – dziennikarka i pisarka.

OH LALA | Cloudmine | NousNous

WSPIERAJĄ NAS:
ofeminin
Hagi Cosmetics
Nanny Bell
G’rls ROOM
Ładnebebe
wysokieobcasy
Uroda Życia miesięcznik
Zwykłe Życie